2016. október 30., vasárnap

KK Partizan - Budućnost 61:64 (ABA Liga, 7. forduló)

Ezt se fogjuk kitenni a kirakatba... Gyakorlatilag egy győztes meccset engedtünk ki a kezünkből.
Pedig a hangulattal nem volt gond.

Ott volt néhány régi kedves ismerős.

Aztán elkezdtük.
14 másodperc után Lukovićra ráfújták az első faultot.
Több, mint egy percnek kellett eltelnie az első találatig (0:3).
Másfél perccel a kezdés után már az első technikai fault is megvolt (a Budućnost egyik játékosának).
Majdnem két perc telt el, mire ki tudtunk egyenlíteni (3:3).
Szóval, el lehet képzelni.
Aztán Vrabac szemöldöke felszakadt valamelyik ütközés után, kapott egy gyors elsősegélyt, onnantól kezdve flastrommal a szemöldökén játszotta végig a meccset. Hős.
Azzal együtt a Budućnost vezetett, de rég volt ilyen nyögvenyelős mérkőzésünk. A negyed közepén 5:10 volt az állás. Nem működtünk. Sem mi, sem az ellenfél. Valami iszonyat mennyiségű kihagyott helyzet volt mindkét oldalon. Két és fél perccel a vége előtt 7:14. A végére kicsit feljöttünk, de eskü, lehetett hallani a streamen keresztül a fogcsikorgatást. 11:18 lett a negyed vége.

Nikolić (19) kap menet közben egy buksisimit Majstorovićtól

A második negyed eleje az első egyenes folytatása volt. A Budućnost lassan trancsírozott minket... Aztán Novica Veličković hóna alá kapta a csapatot és valami eszelős menetet produkált. 13:27 volt az állás, kaptunk egy büntetőt, bedobta. És utána nem volt megállás. A többieket is elkapta a gépezet (17:27, Robinson, aztán később 21:30, Luković) és feljöttünk 35:29-re!!!! Te atyaúristen, az nem igaz, hogy mit produkáltunk. 22:2-es sorozatot produkáltunk, a Novi Beograd-i sportcsarnok kis híján felrobbant.

Veličković rádobja

6 másodperc volt hátra a negyedből, amikor a Budućnost kapott egy büntetőt (35:30). Aztán Vrabac kapta a labdát és úgy, ahogy volt, összeragasztott képpel megindult és valami fergeteges szóló után, hajszálpontosan a dudánál bevágott egy megsemmisítő találatot. 37:30 volt a félidő, ez volt a Partizan egyik legnagyobb feltámadása.

"Mész a félidőben a büfébe? Nekem két Smokit hozz, köszi"

A harmadik negyed elején folytattuk a menetelést. A negyed közepéig egész jól tartottuk magunkat (43:37), aztán a Budućnost elkezdett szép lassan feljönni. Másfél perccel a vége előtt ki is egyenlítettek (43:43), de Luković visszaszerezte a vezetést (45:43). Megint kiegyenlítettek (45:45). 18 másodperc volt a végéig, büntetőt kaptunk, Robinson szerzett nekünk egy fél lélegzetvételnyi előnyt a fináléig (46:45).
Az utolsó negyed elején a Budućnost kihagyott egy sor büntetőt, Vrabac találatával kicsit fellélegezhettünk (48:45).
Aztán a Budućnost átvette a vezetést (48:49). Hidegzuhany. A játékosok birkóztak a pályán, egy sor kihagyott helyzet és büntető jött... Rémálom. A vendégek már 49:56-ra vezettek és alig volt hátra 4 perc a mérkőzésből. Elkeseredett küzdelem. Feljövünk 54:56-ra. Aztán Hatcher kiegyenlít (56:56).
Már két és fél perc sincs hátra. A Budućnost visszaszerzi a vezetést (56:58). Robinson egy eszméletlen hárompontost szerez (59:58).
Másfél perc van hátra. Büntetőt kapunk, Veličković értékesíti (61:58).
1 perc 15 másodperc. Ilyen nincs, hárompontost szerez a Budućnost, sőt, még egy bónuszdobást is kapnak. Megint ők vezetnek... (61:62). Hatalmas küzdelem a pályán.
55 másodperc van hátra. Bunyó, a bíró a Budućnostnak ítéli a labdát. Az edzőjük időt kér. Az egész csarnok talpon van. Visszakocognak a csapatok a pályára. Megszerezzük a labdát, megindulunk, Marinković hárompontos pozícióból rádobja... és kihagyja.
7 másodperc van hátra. Büntető a Budućnostnak.
Williams bedobja mind a kettőt. 61:64. Aleksandar Džikić időt kér.
Hiába. Még visszafutunk a pályára, Veličković még rádobja, de kimarad. És vége...

Összefoglaló:

KK Partizan: Robinson (11), Ratkovica (2), Vrabac (5), Marinković (4), Veličković (15), Majstorović, Birčević (6), Koprivica, Andrić, Hatcher (6), Pot, Luković (12)

Budućnost: Reynolds (10), Williams (13), Šehović (8), James (12), Subotić (2), Ilić, Savović (5), Nikolić (7), Popović (7), Vranješ